A „Szangha-szalon” egy olyan különleges eseménysorozat, amely a régi polgári szalonok hagyományait éleszti újjá, ötvözve a kultúrát – a képzőművészetet, az irodalmat és a filmvilágot – a buddhizmus szellemiségével. Ezen alkalmak során a résztvevők kötetlen beszélgetések formájában oszthatják meg gondolataikat és élményeiket, miközben a buddhista tanítások által inspirált eszmecserék hozzájárulnak a mélyebb megértéshez és a lelki gazdagodáshoz. A szalon célja egy befogadó közösség megteremtése, ahol a kultúra és a spiritualitás kéz a kézben jár.
A szalonra a belépés ingyenes, de előzetes bejelentéshez kötött. Kérjük, részvételi szándékát szíveskedjék a honlap üzenetküldő űrlapján keresztül, a Nemes Tanítványok facebook chat csoportban vagy a +36 30 472 5488 telefonszámra küldött sms üzenetben legalább 24 órával az aktuális időpont előtt jelezni.
A közösségi összejövetel batyus alapon szerveződik, a résztvevők által hozott nassolnivalókat és (alkoholmentes) italokat a beszélgetés közben közösen fogyasztjuk el.
Az egyes események részletes programja
Zárójelben az adott esemény előadójával, illetve moderátorával:
Szeptember 27. Beszélgetés Wim Wanders Alice a városokban (1974) című filmjéről (Upacsálá Volenszky Ivett)
Október 25. Beszélgetés az Ideje van a fénynek című színdarabról. Az Artus Studió és a Baltazár Színház közös bemutatóját október 12, 13 és 16-án játsszák az Artusban. Aki szeretné részt venni a beszélgetésben, célszerű megnéznie az előadást (Fükő Ágnes)
November 29. Beszélgetés a Fordított tárgyak című kiállításról (Bertók Éva, előtte kiállításlátogatás a Ludwig Múzeumban)
December 28. (szombat!) Beszélgetés Horváth Andrea Senki gyermekei című könyvéről (Horváth Andrea)
Január 31. Beszélgetés Jan Fabre: Vér vagyok című színházi előadásáról, a darabot január 28-án játsszák a Nemzetiben.
Február 28. Mesterséges intelligencia a képzőművészetben: a művészet vége vagy új lehetőségek? (Imre Judit)